do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia Sektor Publiczny

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Gazeta Samorządu i Administracji 21/2016, data dodania: 25.10.2016

Porada aktualna na dzień 28-05-2018

Jaka jest minimalna kwota, na którą można wystawić upomnienie

Czy w aktualnym stanie prawnym określono minimalną kwotę długu z tytułu dochodów zasilających gminny budżet, na jaką należy wystawić upomnienie? Odpowiedź Zagadnienie to zostało tylko częściowo uregulowane w rozporządzeniu Ministra Finansów z 30 grudnia 2015 r. w sprawie postępowania wierzycieli należności pieniężnych (dalej: rozporządzenie w sprawie wierzycieli). W § 7 rozporządzenia w sprawie wierzycieli (w wersji obowiązującej do 7 września 2016 r.) określono, że ,,niezwłoczne” wystawienie upomnienia powinno nastąpić wówczas gdy ,,łączna wysokość należności pieniężnych wraz z odsetkami z tytułu...

(...)


Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »