do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia Sektor Publiczny

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Rachunkowość Budżetowa 7/2014 [dodatek: Rachunkowość w instytucjach pomocy społecznej], data dodania: 25.03.2014

Porada aktualna na dzień 21-09-2017

Czy odpis aktualizujący z bieżącego roku należy doksięgować do odpisów z lat ubiegłych

W ośrodku pomocy społecznej na koniec 2012 r. zaksięgowano odpis aktualizujący. W wyniku aktualizacji wartości należności zaistniała konieczność ustalenia kolejnego odpisu na 31 grudnia 2013 r. Co zrobić z odpisem zaksięgowanym na koniec 2012 r. – czy należy doksięgować różnicę? Tak, różnicę należy doksięgować na koncie 290 „Odpisy aktualizujące należności”. Odpisy aktualizujące wartość należności zalicza się odpowiednio do pozostałych kosztów operacyjnych lub do kosztów finansowych – zależnie od rodzaju należności, której dotyczy odpis aktualizujący (art. 35b ust. 2 ustawy z...

(...)


Mam dostęp Nie mam dostępu

Zaloguj się

Problemy z logowaniem?
Kliknij tutaj »